1.kolo bude,až budou všichni přihlášení doma ! Aby to bylo fér.;)

Alyson Hannigan - Životopis

8. února 2011 v 10:31 | © _IYBuffy_ |  Alyson • Photoshooty
Aly Hannigan

 Povolání: Herečka
 Věk: 36
 Datum narození: 24. 03. 1974
 Místo narození:
Washington D.C., USA
 Znamení: Beran   
 Výška:
168 cm
buffy-spike.blog.cz

Její první setkaní se světem show businessu proběhlo ve věku 4 let, kdy se začala objevovat v reklamách. V té době se rodina přestěhovala do Atlanty a později do Kalifornie, kde byl dostatek příležitostí v podobě konkurzů na různé role. Ve 14 se konečně objevuje ve větší roli ve filmu "My Stepmother is an Alien". Malou zajímavostí je fakt, že v tomto filmu se vedle ní objevil také Seth Green, který vytváří jednu z postav v Buffy.

Poté se Alyson Hannigan ještě objevila v několika filmech točených pro televizi, ale byla jen jednou z mnoha neznámých tváří. Teprvé role Willow v již zmíněném seriálu Buffy: přemožitelka upírů (1997- 2003)jí umožnila plně odstartovat kariéru herečky.Posatva Willow Rosenbergové je nejdřívé plachá outsiderka, později se stane úspěšnou čarodejkou, projde si zlem. Zajímavé je, že se o tuto roli vůbec neucházela a dokonce už byla pro Willow vybrána jiná herečka( Reg Ryan). Producent seriálu to nakonec změnil. Alyson se objevila ve všech 144 epizodách a navštívila i seriál http://film.osobnosti.cz/angel.php (spin-off buffy). V jednom díle Buffy "once more with feeling" který je pojat v muzikálovém duchu Alyson zpívala pouze čtyři věty, protože jak sama říká zpívat neumí. Al sama říká, že si Willow zamilovala je její největší role v životě.

V roce 1999 si zahrála v úspěšné komedii postavu podivné flétnistky Michelle. Alyson byla původně nabídnuta role Heather (tu později hrála Mena Suvari), ale protože se jí více líbila postava Michelle dostala jí. Zahrála si i v Prci Prci Prcičky kde měla hlavní roli.

Alyson má ráda fotbal, ale aktivně ho nehraje moc často z důvodů zranění ve 13 letech. Je fanynkou Shirley Temple a miluje delfíny. Je znalá i počítačů a přestože neumí všechno to, co v roli Willow předvádí, běžné dovednosti, jako poštu či prohlížení internetových stránek, zvládá s přehledem. Rozhodně nelze přehlédnout i fakt, že o ní byla napsána písnička skupinou nesoucí název "Klopecs".

Hraje v serialu "How I met your mother" (2005) Lily Aldrinovou snoubenku nejlepšího přítele hlavního hrdiny.

Alyson se 11. října 2003 provdala za Alexise Denisofa (svého hereckého kolegu ze seriálů Buffy: přemožitelka upírů a Angel, ve kterých hrál postavu Wesleyho Wyndama-Pryce).

Po šesti letech manželství se Alyson a Alexis stali 24. března 2009 pyšnými rodiči své prvorozené dcery Satyanay Denisof.

barva očí: modro-zelené
barva vlasů: mahagonová

 


Komentáře

1 Spiffy Spiffy | Web | 8. února 2011 v 11:36 | Reagovat

Alyson miluju, je úžasná! :)

2 Jenn FreeToLove Jenn FreeToLove | Web | 8. února 2011 v 14:41 | Reagovat

Souhlasím se Spiffy nádherná herečka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.